Teatr Jednego Radpsoda
Strona Główna

Juliusz Słowacki TESTAMENT

Impresja Krzemieniecka

ZLOT RAPSODÓW

Spotkanie o charakterze festiwalu

ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY!
„Śni mi się jakaś wielka i przez wieki idąca Powieść...”
                                                                       Juliusz Słowacki
 
W roku 2009 przypadała dwusetna rocznica urodzin i 160-lecie śmierci Juliusza Słowackiego.

Zachowywanie tożsamości kulturowej wymaga pielęgnacji istotnych jej nurtów. Od wielu lat następuje w świecie zwrot w kierunku wykonawstwa pielęgnującego rodzimą tradycję, jak na przykład w nurcie nazywanym „muzyką świata”.
 
Zwracamy się do tych artystów, którzy chcieliby regularnie odnawiać i pogłębiać swoje związki z rodzimą kulturą w najgłębszym tego słowa znaczeniu, z propozycją spotkania mającego charakter zlotu rapsodów.

Nie umniejszając wagi tych kierunków poszukiwań, które od wielu lat zajmują się badaniami styku kultur i pielęgnują związki z autentyczną twórczością ludową, proponujemy przedsięwzięcie uzupełniające różnorakie działania podtrzymujące i pogłębiające więzi z podstawowym nurtem kultury polskiej o:

spotkanie rapsodów
polegające na przygotowaniu i wspólnym wykonaniu
„Króla - Ducha” Juliusza Słowackiego.
 

 
Jeśli spotkanie spełni swoją rolę, zloty rapsodów mogłyby odbywać się rokrocznie.

Ludzie, którzy na co dzień parają się różnorodnymi formami twórczości w obszarze słowa i muzyki, to jest aktorzy, bardowie, pieśniarze itp. raz do roku spotykać się będą w umówionym miejscu, by wspólnie odśpiewać kolejne fragmenty „Króla-Ducha”. Odśpiewać wobec publiczności.
Warunkiem udziału byłoby samodzielne przygotowanie umówionego fragmentu i wykonanie go z akompaniamentem przenośnego instrumentu.

ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY!

Impresja Krzemieniecka 
(-skrót) (mp3)

Utwór w dużej części instrumentalny. Powstał jako muzyczny zbiór obrazów z życia Juliusza Słowackiego. Na razie są to obrazy w mojej wyobraźni. Może kiedyś powstanie na ich podstawie film. Jeśliby ktoś czuł się na siłach taki film nakręcić - zapraszam do współpracy.
 Strona Główna